Zwolnij!

Ready, steady, go!

Zaczniemy od tematu slow downzwolnij! Tak właśnie, to pośpiech generuje w nas strach, niepokój i złość. Następnie tworzy się stres, który jest pierwszym i najmocniejszym bodźcem wywołującym choroby. Warto przyjrzeć się tym emocjom i co je wywołuje, a następnie działać. Niejednokrotnie wystarczy zmiana kilku nawyków i już widać duże efekty. Dlatego też na początek proponuję zrobić małe kroczki.

Zatrzymaj się, zwolnij i przyjrzyj się swojemu życiu. Wbrew pozorom zmiany zaczynamy od siebie i dzięki temu widzimy je w innych.

Masz wybór nad czym chcesz pracować!
 1. Odpowiedz sobie na pytania. Nad czym chcę pracować:
 • zdrowie lub konkretnie choroba, z której chcę się wyleczyć lub z której chcę wyleczyć własne dzieci
 • radość na co dzień, której obecnie mi brakuje, a może kryje się tu depresja?
 • szczęście-mam poczucie pecha w życiu
 • miłość i mała anegdotka:

*Panie doktorze co powinnam zrobić?

*Dużo miłości

*A jak to nie zadziała?

*Zwiększyć dawkę!

Miłość leczy wszystko o czym przekonacie się wkrótce.

Pytania, które sobie zadasz!
 • Ile czasu mogę/chcę poświęcić dziennie, aby to uzyskać? Mała anegdota, gdy zamienimy słowa „mogę, powinnam, chcę” na „zrobię to” efekty przyjdą szybciej.
 • Na jakim obszarach jestem gotowa już działać, a jakie są dla mnie niezrozumiałe, odległe, śmieszne lub kłócą się z moją religią, wyznaniem?
 • Kto może mi w tym pomóc-dodam, że wsparcie bliskich jest również formą pomocy.
 • W jakim czasie chciałabym uzyskać cel?
Najważniejsze-spokój

Pamiętaj, aby dobrze przygotować organizm na zmianę trzeba zwolnić, a każdą zastosowaną metodę wprowadzać powoli i obserwować organizm jak sobie z nią radzi. Szanujmy swoje ciało! Każdy jest inny i doskonały w tym jaki jest, dlatego nie wymagajmy szybkich zmian, na siłę, pod presją czasu, ludzi. Ty wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie dobre-nikt inny tego nie wie! Sprawdzaj, próbuj, szukaj alternatyw, działaj. Pamiętaj, że do celu zwykle dochodzi ten kto robi małe kroczki, ale każdego dnia, niż ten kto pędzi i robi dużo, a potem traci motywację, siłę i poddaje się.

Najważniejsze-systematyczność

Miej na uwadze, aby każdego dnia znaleźć czas tylko dla siebie na dłuższy odpoczynek i kilka krótkich przerw pomiędzy wykonywanymi czynnościami. Często o tym zapominamy, a to powoduje dużo, różnych nieprzyjemnych sytuacji. Nie zdajemy sobie sprawy jak dużo negatywnych bodźców: pęd, hałas, światło, krzyk działa na nasz organizm i sprzyja jego zmęczeniu. Krótki odpoczynek uspokoi, wyciszy i zregeneruje organizm, dzięki czemu unikniemy stresu oraz wydajniej i szybciej będziemy pracować. Na początek proponuję 5 minut po każdej godzinie pracy. Dobrze by było, gdyby odbył on się na łonie natury. Może wydawać Wam się śmieszne, ale przytulenie do drzewa-najlepiej brzozy, chodzenie boso po trawie, śpiew ptaków, szum wody wprowadza nasz organizm w stan wyciszenia, który wbrew pozorom jest naszym naturalnym stanem-o tym więcej w kolejnych częściach bloga. Długi, spędzony na wykonywaniu ulubionej czynności np. czytając książkę, drzemiąc, bujając się na hamaku, pozwoli endorfinom się pojawiać się częściej w twoim życiu.

Pamiętaj, aby:
 • Zwolnić
 • Odpowiedzieć sobie na pytania
 • Szanować swój organizm-akceptując co Ci pokazuje i dostosowując się do niego, a odpłaci Ci dwukrotnie
 • Sprawdzać, szukać alternatyw, działać powoli-robić małe kroczki
 • Zawsze mieć przed oczami cel
 • Dzielić duże wymagania przed, którymi stawiasz siebie i organizm na mniejsze kroki. Pozwoli Ci to mieć stałą motywację i zachęci do dalszych działań.
 • Nie zapominać o przerwach w ciągu pracy-5 minut po każdej godzinie.
Powodzenia!

Trzymam za Ciebie kciuki!

Na pewno Ci się uda! Nic nie dzieje się w życiu bez przyczyny, skoro tu trafiłeś to tak miało być. Jeśli witryna Ci sprzyja, a treści są Tobie bliskie, rozgość i korzystaj z wiedzy. Mam nadzieję, że miło spędzisz tu czas, a droga którą rozpoczniesz zaowocuje w niedalekiej przyszłości i skorzystają na niej również twoi bliscy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top