Zacznę od siebie…

Zacznę od siebie…

Wraz z początkiem roku każdy z nas planuje duże lub mniejsze zmiany siebie, swojego życia. Robi plany na przyszłość, tworzy mapy marzeń czy wypisuje listę rzeczy do zrobienia w tym roku. Rzeczywiście takie czynności bardzo sprzyjają osiąganiu sukcesów, pod jednym tylko warunkiem, że trzymamy się skrupulatnie zapisanych przez nas wytycznych .

Choć początek roku sam w sobie jest motywujący, z biegiem miesięcy zapał opada, a my odpuszczamy postanowienia i wracamy do starych nawyków.

Co by tu jednak zrobić, aby tym razem tak nie było?

Przygotowałam listę rzeczy, które mi pomagają w osiąganiu tego, o czym marzę. Możesz kierując się moją, stworzyć swoją własną.

1. W pierwszej kolejności poszukaj, popytaj siebie czego chcesz. Czego Ty chcesz, nie twoi rodzice,  znajomi, dzieci, szef, koleżanka, kolega, tylko Ty. Jakie masz marzenia, plany, co chcesz robić w wolnej chwili, a co na co dzień, zdobywając za to wynagrodzenie? Jakie dobra materialne chciałabyś/chciałbyś zakupić, zdobyć? Ile chciałabyś/chciałbyś zarabiać? Jak chciałabyś/chciałbyś się czuć? Jakie chciałabyś/chciałbyś mieć relacje z bliskimi, partnerskie? Postaraj się pytaniami zahaczyć o każdą sferę życia. Następnie poprzez czucie zapytaj siebie, które z wymienionych pozycji jesteś w stanie osiągnąć w tym roku, a na ile z nich potrzebujesz więcej czasu? Zrób dwie kolumny-jedna ten rok, druga- kolejne lata. Przed przygotowaniami możesz posłużyć się wskazówkami z mojego poprzedniego artykułu: https://agnieszkakupis.pl/zmiana-na-lepsze/

2. Teraz skupimy się na kolumnie ten rok. Każdą z wymienionych w tej kolumnie czynności podziel na mniejsze z uwzględnieniem czasu ich trwania (zakończenia tzw. deadline).

3. Uwzględnij wszystkie motywujące słowa, zdania-te tylko twoje, które do Ciebie przemawiają. Wymień ludzi, na których zawsze możesz liczyć pod kątem motywacji, sytuacje, które jej sprzyjają i miejsca, otoczenie oraz rodzaj muzyki, które ją pobudzają.

4. Teraz czas na wszystko co utrudnia i przeszkadza w realizacji celów, marzeń. Wymień osoby dla których twoje działania to strata czasu i … (tu wymień wszystkie epitety przez nich słyszane). Zapisz zdania, po których energia do działania spada do zera. Zauważ miejsca, w których źle się czujesz i nie masz ochoty nic robić. Jakie zapachy przeszkadzają w działaniu, jaka muzyką je utrudnia. Pamiętaj miejsce, czas, ludzie, otoczenie i co najważniejsze twoje samopoczucie-wszystko jest ważne.

5. Poznaj siebie co lubisz, co Ci sprzyja, a czego nie lubisz, co nie sprzyja.  Takie informacje będą twoimi strażnikami w drodze do sukcesu. Zawsze, gdy je zauważysz będziesz na nie uważniejsza/uważniejszy i wybierzesz to co dla Ciebie dobre. Poznanie siebie to jedna z najlepszych nauk świata.

6. Codziennie czytaj, poprawiaj, modyfikuj, wybieraj i działaj z tak przygotowaną listą. Oczywiście i/lub. Życie to ciągła zmiana. Masz prawo zrobić ze swoją listą co zechcesz. Ważne, aby punkty były realizowane.

7.Najważniejsze: jak Ci się nie chce, to tym bardziej powinnaś to zrobić. To się nazywa wychodzenie ze strefy komfortu. Podnosi pewność siebie. Szczerze polecam. Gdy bardzo Ci się nie chce, skorzystaj ze swoich wspomagaczy-list powyżej-muzyka, miejsce, zapach, otoczenie, ludzie, słowa motywujące. To wszystko możesz zmienić lub tego wszystkiego możesz użyć do zmotywowania siebie do działania.

Pierwszy i najważniejszy punkt całej listy. Stwórz własną. Nikt nie wie co lubisz, co jest dla Ciebie ważne i jak dane wytyczne wpływają na Ciebie tak, jak Ty sama, jak Ty sam. Pochodź, pomyśl, popytaj siebie. Ważne, aby to było tylko twoje. Nie pośpieszaj się i nie krytykuj. To co twoje jest właściwe i zostanie napisane we właściwym dla Ciebie czasie. Każdy ma swój czas. Nie istotne czy zajmie Ci to miesiąc, dzień czy rok. Dobre przygotowanie, skutkuje osiągnięciem celu w krótszym czasie. Marzenia mogą się spełnić w przeciągu minuty i tylko od Ciebie zależy jak będzie. Tu małe sprostowanie- Marzenia się spełnia, a nie marzenia się spełniają😊.

Trzymam kciuki.

Bo jak nie Ty to kto?

Jesteś CiałoUmysłDusza

Pozdrawiam i motywuję!

Agnieszka Kupis

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top